Wewnętrzne ocieplenie mieszkania. Zdążysz przed zimą

Jeszcze przed pierwszymi opadami śniegu i przymrozkami ocieplimy ściany naszych domów z pomocą płyt izolacyjnych firmy Saarpor. Specjalne płyty Climapor XPS ocieplą ściany wewnątrz pomieszczeń. Łatwy montaż i niski koszt materiałów pozwalają na ocieplenie mieszkania nawet w ciągu kilku dni.

Dla wszystkich spóźnialskich, którzy chcieliby przed zimą ocieplić dom, ale obawiają się, że na ekipę remontową jest już za późno, firma Saarpor przygotowała gotową technologię. Zabezpieczając ściany  naszych domów przed mrozami nie dopuszczamy do utraty blisko 40 proc. ciepła. Wykorzystując gotowe technologie izolacyjne w postaci płyt Climapor XPS, szybko, łatwo i niedrogo ocieplimy dom nawet samemu.

Fot. Saarpor – Izolacja ścian przy pomocy płyt Climapor to tani i szybki sposób na ciepłe pomieszczenia

Ciepłe wnętrza bez wysiłku

Płyty Climapor XPS wykorzystuje się do wykonywania izolacji i ociepleń nie tylko ścian, ale również sufitów i podłóg wewnątrz pomieszczeń. Wprowadzenie takiej izolacji sprawi, że temperatura ogrzewanego pomieszczenia szybko wzrośnie, a my unikniemy dużych strat energii na ogrzewanie.

Płyty Climapor XPS wykonane są ze specjalnego utwardzonego ekstrudowanego polistyrenu. Są cienkie (4 lub 7 mm). Pomimo niewielkiej grubości posiadają doskonałe właściwości izolacji termicznej, takie same jak: dwukrotnie grubszy styropian,  20 razy grubsza ściana z cegły litej czy 60 razy grubszy beton.

Fot. Saarpor – Montaż płyt XPS czy tapet ocieplających jest tani i bez problemu możemy wykonać go sami.

Izolacja wewnątrz pomieszczeń

Płyty Saarpor Climapor XPS z powodzeniem wykorzystać można zarówno do mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych. Niewielka grubość izolacji pozwala na stosowanie płyt bez obawy o zmniejszenie powierzchni mieszkania. Płyta jest także niezastąpiona w miejscach trudnodostępnych jak: okolice okien i drzwi, osłony rolet okiennych czy wnękach kaloryferowych. Płyty podnoszą także izolację ścian działowych oraz piwnic i fundamentów, gdzie nie ma możliwości wykonania izolacji zewnętrznej.

Izolacja nie tylko termiczna

Climapor XPS zapewnia zarówno ochronę pomieszczenia przed utratą ciepła, ale dodatkowo doskonale wycisza mieszkanie. Chroni od hałasu docierającego z zewnątrz, a także tego dochodzącego z innych lokali w budynku. Płyta XPS o grubości 7 mm redukuje poziom hałasu o 16 dB. Dużą i jakże istotną zaletą płyt izolacyjnych jest ochrona ścian przed wilgocią. Jest także odporna na działanie pleśni i grzybów.

Fot. Saarpor – Płyty Climapor XPS dostępne są w większości marketów sieci Castorama.

Samodzielna izolacja w kilku krokach

Montaż płyty Climapor XPS jest prosty i bez problemu możemy wykonać go sami. Oto instrukcja w kilku krokach:

Krok 1: Przygotowujemy powierzchnię. Uszkodzone powierzchnie na ścianie czy suficie naprawiamy i wyrównujemy przy użyciu gładzi szpachlowej. Następnie nanosimy na ścianę przy użyciu zębatej szpachelki specjalny bezrozpuszczalnikowy klej do styropianu Decosa.

Krok 2: Płyty izolacyjne przykładamy do ściany na styk, naddatki docinamy nożem i wyrównujemy całość przy użyciu gumowego wałka. Styki płyt uszczelniamy szpachlą dyspersyjną lub taśmą.

Krok 3: Całość możemy bezpośrednio pomalować, pokryć tapetą lub kafelkami. Dodatkowo na płyty XPS można położyć siatkę z włókna szklanego i tradycyjny tynk.

Płyty Climapor XPS
Wymiary: 1 x 0,5 m
Grubość: 4 lub 7 mm

Cena: 47 zł / paczka 8 sztuk (4 mm)
Cena: 57 zł / paczka 8 sztuk (7 mm)

Leave a Reply