Masy uszczelniające do izolacji przeciwwodnej w łazience

Łazienka, z uwagi na swoje przeznaczenie, jest pomieszczeniem w którym powstaje duża ilość pary, a ściany i podłoga narażone są na częsty kontakt z wodą. Dobór wysokojakościowych materiałów hydroizolacyjnych ma kluczowe znacznie dla jej zabezpieczenia przed skutkami oddziaływania wody.

Zastosowanie wodoszczelnej i elastycznej powłoki uszczelniającej FDF firmy quick-mix do wykonywania izolacji podpłytkowych daje gwarancję ochrony podłoża oraz pomieszczeń sąsiadujących z łazienką przed zawilgoceniem.

Nawet najbardziej staranne zafugowanie płytek nie zapewni szczelności powierzchni pokrytej okładziną ceramiczną. Stale utrzymujący się wysoki poziom wilgotności powoduje przenikanie wody przez spoiny płytek do podłoża i w konsekwencji zagrzybienie i jego degradację. Żeby uniknąć takich sytuacji należy gruntownie zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią za pomocą wysokoelastycznej powłoki uszczelniającej FDF firmy quick-mix. Stworzona  w ten sposób wodoszczelna izolacja, wykonana pod okładziną ceramiczną, będzie skuteczną barierą chroniącą podłoże przed zawilgoceniem.


Trwale przeciw wodzie

Jednoskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa, elastyczna powłoka uszczelniająca FDF firmy quick-mix pozwala na wykonanie wodoszczelnej hydroizolacji pod okładzinami ceramicznymi. Dzięki konsystencji ciekłej masy i bezzapachowej formule jest bardzo łatwa w stosowaniu, a ponadto od razu gotowa do użycia. Pozwala ona na stworzenie ciągłej, bezspoinowej izolacji. Wodoszczelna powłoka wyróżnia się dużą przyczepnością do podłoża i wysoką elastycznością (mostkowanie rys w podłożu do 2 mm), ponadto nie jest w żadnym miejscu łączona, co daje pewność całkowitej i trwałej ochrony zabezpieczanych powierzchni. Masa uszczelniająca FDF firmy quick- mix dedykowana jest do stosowana wewnątrz pomieszczeń „mokrych”, takich jak natryski, kabiny prysznicowe, łazienki czy toalety, jak również w miejscach o podwyższonej wilgotności jak: kuchnie, pralnie czy suszarnie. Nadaje się do uszczelniania nasiąkliwych i porowatych podłoży mineralnych, betonu, tynków, jastrychów cementowych i anhydrytowych, kamienia naturalnego, płyt G-K, jak również podłoży odkształcalnych. Powłoka FDF jest elementem całego systemu klejenia płytek i budowy podłoża oferowanego przez quick-mix. W jego skład wchodzą ponadto produkty do wyrównywania i gruntowania podłoży, zaprawy klejące oraz fugi.

Elastyczna powłoka uszczelniająca FDF firmy quick-mix. Fot. quick-mix

Hydroizolacja w każdym miejscu

Wykonanie prac zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz z zaleceniami zawartymi w karcie technicznej przy użyciu wysokojakościowej powłoki uszczelniającej FDF firmy quick-mix gwarantuje doskonałą szczelność i wieloletnią wytrzymałość powłoki izolacyjnej w pomieszczeniach mokrych. Ponadto dzięki temu rozwiązaniu otrzymujemy zabezpieczenie pomieszczeń przylegających przed ewentualnym zawilgoceniem wynikającym z przesiąkania wody przez ściany. Powłokę FDF nanosi się  za pomocą wałka lub pędzla na wcześniej zagruntowane podłoże w dwóch cyklach roboczych. W narożach pomieszczeń, wzdłuż szczelin dylatacyjnych oraz w pionowych narożnikach kabin prysznicowych, należy wkleić w pierwszą warstwę FDF taśmę uszczelniającą. W podobny sposób za pomocą manszet doszczelnia się przejścia rur przez ściany i posadzki oraz wokół podłogowych klatek ściekowych. Po upływie ok. 12 godzin od momentu aplikacji drugiej warstwy FDF można przystąpić do klejenia płytek ceramicznych. Łączne zużycie FDF nie powinno przekroczyć ok. 1,2 kg/m2.

Dane techniczne


Cena netto:
FDF Elastyczna powłoka uszczelniająca – od 360 PLN/wiadro 25 kg
FDF Elastyczna powłoka uszczelniająca – od 110 PLN/wiadro 6 kg

Producent: quick-mix Sp. z o.o., www.quick-mix.pl

Leave a Reply