Izolacja wnętrza: wyciszające maty podłogowe

Idealna aranżacja wnętrza to taka, w której czujemy się dobrze – odpowiada nam wizualnie, ale również tworzy przytulny domowy kąt, pełen rodzinnego ciepła i pozwala na relaks w ciszy. Jednak często niewidoczne dla oka mankamenty mogą zburzyć cały spokój i harmonię. Dźwięk cieknącego kranu, skrzypiące drzwi czy denerwujący odgłos kroków potrafią skutecznie utrudnić odpoczynek. Jeden z tych problemów można w prosty sposób wyeliminować raz na zawsze stosując wyciszające maty podkładowe  marki Wineo.

Eko spokój

Planując wystrój mieszkania zwracamy w pierwszej kolejności uwagę na estetykę i spójność kompozycji, nie zapominając przy tym o walorach użytkowych. Laminowane panele podłogowe są rozwiązaniem, które bardzo skutecznie łączy w sobie wszystkie te cechy, dlatego od wielu lat cieszą się one dużym zainteresowaniem. Spory wybór dekorów, łatwość montażu, przystępna cena oraz szerokie możliwości aranżacyjne sprawiają, że panele spełniają oczekiwania niemal każdego użytkownika. Ich przeciwnicy zazwyczaj bazują na jednym tylko argumencie – przeszkadzającym odgłosie kroków, które może kojarzyć się z tym rozwiązaniem. Jednak to tylko stereotyp – dobrze dobrana, dźwiękochłonna izolacja wysokiej jakości potrafi skutecznie zminimalizować wszelkie niepożądane dźwięki, a wręcz dodatkowo poprawić akustykę  całego wnętrza.

Marka Wineo proponuje osobom szukającym idealnej ciszy ekologiczne maty wyciszające: Sound-Protect Eco Plus oraz Sound-Protect Eco Profi. Pierwsza propozycja to mata o grubości 2 mm, która pomimo tak niewielkich rozmiarów potrafi wytłumić dźwięki kroków słyszalne na zewnątrz pomieszczenia o 19 dB, natomiast wewnątrz – o ok. 28%.  Mata Sound-Protect Eco Profi jest nieco grubsza (2,8 mm), co wpływa na jeszcze lepsze parametry wyciszające – natężenie dźwięków zewnętrznych zmniejsza o 20 dB, a odgłosy wewnątrz pomieszczenia o ok 31%. Obie propozycje zostały jednostronnie podklejone włókniną i idealnie nadają się do  montażu na ogrzewaniu podłogowym. Sound-Protect Eco Plus oraz Sound-Protect Eco Profi to nie tylko wysokie właściwości akustyczne, ale również – dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości – rozwiązania niezwykle trwałe i podnoszące komfort  użytkowania laminowanych paneli podłogowych.

Elastyczne maty Wineo wykonane zostały w 90% z surowców naturalnych, dlatego zasługują na miano produktów w pełni ekologicznych i przyjaznych środowisku naturalnemu. Oba modele dostępne są również w wersjach jednostronnie podklejonych i jednostronnie maskowanych aluminium (Sound-Protect Eco Plus S/D oraz Sound-Protect Eco Profi S/D). Maty wyciszające doskonale pasują do wszystkich paneli z oferty producenta. Ponadto, dla osób ceniących wygodne i kompleksowe rozwiązania, stworzone zostały kolekcje podłóg Liseo, Marena i Piazza, które fabrycznie wyposażono w system Sound-Protect Eco Plus.

Mata wyciszając Sound Protect Eco marki Wineo
fot. Wineo

Cisza niejedno ma imię

Maty Sound-Protect Eco to nie jedyne propozycje o właściwościach akustycznych i izolacyjnych w ofercie producenta. Wineo Combi o grubości 3 mm to podklejona aluminium mata podkładowa ze styropianu, zintegrowana z folią paroizolacyjną, która charakteryzuje się znakomitymi parametrami wyciszającymi – tłumi dźwięk kroków słyszalnych na zewnątrz pomieszczenia o 18 dB.  Jest niezwykle łatwa i szybka w montażu, a przy tym również przyjazna dla środowiska, ponieważ nie zawiera freonu. Folia podkładowa z rodziny Combi posiada takie same właściwości wyciszające, jest jednak cieńsza (2 mm grubości) i wykonana z pianki połączonej ze specjalną folią paroizolacyjną Diffufol® w celu zmniejszenia dyfuzji pary wodnej. Doskonale sprawdzi się jako materiał podkładowy pod podłogi laminowane i drewniane. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są płyty wyciszające i wyrównujące Wineo o grubości 5 mm, które nie tylko zmniejszają odgłos kroków (o 19 dB), ale również znacząco poprawiają komfort stąpania po podłodze, izolując jednocześnie ciepło i niwelując różnicę poziomów do ok. 3 mm. Ta propozycja została wyróżniona ekologicznym atestem FSC® oraz natureplus®.

W dzisiejszych czasach wszystko dzieje się szybciej, głośniej, intensywniej. Coraz trudniej znaleźć miejsca, w których można odciąć się od ciągłego pośpiechu i zgiełku wielkich miast. Bardzo ważną rolę w utrzymaniu codziennej harmonii i spokoju ducha pełni dom. Aby jego wyposażenie było nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne, warto pamiętać o zakupie wysokiej jakości materiałów izolacyjnych i dźwiękochłonnych. Montaż mat wyciszających marki Wineo pozwoli nam cieszyć się ciszą, która idealnie ukoi myśli po wyzwaniach całego dnia.

Leave a Reply