Izolacje techniczne: maty i płyty z wełny mineralnej

ISOVER, znany producent materiałów izolacyjnych, oferujący szeroką gamę produktów do izolacji termicznej i akustycznej, odpowiada również na potrzeby wykonawców branży HVAC. W ofercie marki można znaleźć maty i płyty z wełny mineralnej przeznaczone do izolacji technicznych.

fot. ISOVER

Specjalistyczne produkty do izolacji technicznych, znanych jako HVAC, czyli ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja (z ang. Heating, Ventilation, Air Conditioning) to otrzymywane z włókien szklanych Ventilux, Ventilam Alu i jego odnowiona wersja – Ventilam Alu Plus.

Ventilam Alu

Ventilam Alu to mata z wełny mineralnej otrzymywanej z włókien szklanych, jednostronnie pokryta zbrojoną folią aluminiową. Włókna produktu ułożone są prostopadle w stosunku do powłoki z folii, co pozwala na zachowanie stałej grubości maty w miejscach naroży kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Zaletą Ventilam Alu jest również szczególna sprężystość i lekkość która wpływa na szybkość i komfort montażu.

Mata stosowana jest głównie jako izolacja przeciwkondensacyjna, termiczna i akustyczna kanałów o przekroju cylindrycznym oraz prostokątnym.

Dostępna grubość: od 20 do 100 mm
Cena: od 14,20 zł/m²
Producent: SAINT GOBAIN CONSRTUCTION PRODUCTS POLSKA

Ventilam Alu Plus

Ventilam Alu Plus to wzbogacona o warstwę kleju nałożonego na matę wersja Ventilam Alu, maty z wełny mineralnej marki ISOVER. Warstwa kleju zdecydowanie skraca czas montażu, a dodatkowo nie wymaga stosowania innych elementów montażowych (np. szpilek, obejm). Ventilam Alu Plus jest elastyczny, lekki i sprężysty, mata nie kruszy się i nie łamie.

Sprawdza się przy zewnętrznej izolacji przeciwkondensacyjnej, termicznej i akustycznej okrągłych i prostokątnych kanałów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych, a także izolacji rurociągów, zbiorników i cystern, wymienników ciepła czy ochrony instalacji wodnych (hydrantów, rurociągów, zbiorników, zaworów) przed zamarzaniem w zimie.

Dostępna grubość: od 20 do 50 mm
Cena: od 20,30 zł/m²
Producent: SAINT GOBAIN CONSRTUCTION PRODUCTS POLSKA

Ventilux 6335

Ventilux to płyta z wełny mineralnej otrzymywanej z włókien szklanych, jednostronnie pokryta zbrojonym welonem szklanym. Produkt przeznaczony jest do     wewnętrznej izolacji termicznej i akustycznej kanałów wentylacyjnych, tłumików akustycznych, central klimatyzacyjnych, agregatów wentylacyjnych, komór tłumiących i pomieszczeń, w których należy obniżyć poziom hałasu.

Płyty Ventilux posiadają Atest Higieniczny uprawniający do stosowania jako wewnętrzna izolacja kanałów i urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych w laboratoriach oraz w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Dostępna grubość: od 25 do 100 mm
Cena: od 35,20 zł/m²
Producent: SAINT GOBAIN CONSRTUCTION PRODUCTS POLSKA

Leave a Reply