Farba silikatowa na przekór wilgoci

Farba silikatowa to sposób na stworzenie trwałej dekoracji ściennej we wnętrzach – również tych narażonych na oddziaływanie wilgoci.

Nie zawiera rozpuszczalników organicznych, jest ekologiczna, tworzy na malowanym podłożu  matową powłokę. Farba Bolix Silikat służy do wykonywania dekoracyjnych oraz renowacyjnych powłok malarskich na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Dzięki wysokiej paro-przepuszczalności produkt pozwala na swobodne wysychanie zawilgoconej ściany, a jego właściwości hydrofobowe ograniczają wnikanie wody w podłoże. Jest więc szczególnie polecany w miejscach, gdzie na ściany może oddziaływać wilgoć.

Farba Bolix Silikat wykorzystywana jest w pomieszczeniach okresowo zawilgoconych oraz takich, które wymagają od powłoki, pokrywającej ściany, wysokiej paro-przepuszczalności wspomagającej osuszanie zawilgoconych powierzchni. Doskonale nadaje się zarówno do pierwszego malowania, jak i do  wymalowań renowacyjnych. A jej matowa struktura zapobiega powstawaniu na ścianach refleksów mogących sugerować istnienie defektów i nierówności.  Może być stosowana na takich podłożach, jak: beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, tapety papierowe i z włókien szklanych.

BOLIX SILIKAT

Informacje techniczne:
Produkt: BOLIX SILIKAT
Producent: BOLIX
Konsystencja: gęsta ciecz
Kolor: biały
Gęstość objętościowa: ok. 1,5 kg/dm3
Zużycie: na gładkim niechłonnym podłożu: 8,0÷10,0 m2/l, przy jednokrotnym malowaniu
Temperatura stosowania i podłoża: od +5°C do +25°C
Czas schnięcia 1 warstwy: ok. 2 h
Całkowite utwardzenie: ok. 24 h
Opakowanie: 10l
Cena brutto: 23,49 zł /l, za opakowanie 234,93 zł brutto

Leave a Reply