5 nowych kamer termowizyjnych

 

Kamery termowizyjne znajdują zastosowanie w coraz większej ilości prac diagnostycznych stając się niezbędnym wyposażeniem nie tylko dla audytora budowlanego, ale również techników, inżynierów przemysłowych czy elektryków. Dlatego też firma Fluke wprowadza na rynek pięć nowych modeli, które dzięki najlepszej w swojej klasie regulacji ostrości oraz ergonomicznym i wytrzymałym obudowom staną się nieocenionym narzędziem bez względu na rodzaj wykonywanej pracy.

Diagnostyka budynku, instalacji elektrycznej czy mechanicznej to skomplikowany proces, który pozwala szybko zlokalizować i usunąć źródło potencjalnego problemu. Pięć nowych modeli kamer termowizyjnych firmy Fluke, dzięki szerokiej gamie zaawansowanych funkcji oraz prostej obsłudze, skutecznie pomoże nam w pracach diagnostycznych.

Kamery termowizyjne Fluke z serii Ti100, fot. Fluke

Wygodne i wszechstronne

Nowe kamery termowizyjne Fluke wyposażono w szereg funkcji, znacznie ułatwiających pracę. Jedną z nich jest unikatowy system IR Optiflex pozwalający na automatyczną regulację ostrości obrazu z możliwością ręcznej modyfikacji ustawień przy zbliżeniach. Rozwiązanie to znacznie ułatwia pracę diagnostyczną oraz umożliwia uzyskanie ostrych oraz dokładnych zdjęć interesujących nas elementów. Dodatkowo, dzięki technologii IR-Fusion łączącej obraz cyfrowy z obrazem podczerwonym, kamery te są jedynymi w branży modelami typu „wyceluj i zmierz”. Pozwala to na łatwe i szczegółowe dokumentowanie obszarów, w których mogą wystąpić potencjalne problemy. Najnowsze modele kamer termowizyjnych Fluke wyposażono także w system IR PhotoNotes pozwalający na dołączenie do trzech zdjęć cyfrowych do jednego obrazu w podczerwieni, dzięki czemu możemy rejestrować takie detale jak na przykład tabliczki znamionowe, co znacznie ułatwia późniejsze zarządzanie wykonanymi obrazami.

Dzięki rewolucyjnej technologii IR Optiflex, obraz jest bardzo wyraźny i czytelny nawet na zbliżeniach, fot. Fluke

Nowe kamery termowizyjne firmy Fluke można podzielić na trzy grupy różniące się przeznaczeniem. Pierwszą z nich stanowią modele Ti110 oraz Ti125 przeznaczone dla techników instalacji HVAC/R, inżynierów przemysłowych i elektryków, którzy zajmują się obsługą oraz diagnostyką urządzeń elektrycznych i mechanicznych. Modele TiR110 i TiR125 dedykowane są natomiast inspektorom nadzoru budowlanego oraz audytu budowlanego i pomagają w wykrywaniu i raportowaniu problemów z izolacją budynku, ujściami powietrza, wilgocią czy w końcu ułatwiają dostrzeżenie wad konstrukcyjnych. Ostatnim modelem nowej serii kamer termowizyjnych firmy Fluke jest model Ti100, który przeznaczony jest do zastosowań ogólnych.  Wszystkie powyższe urządzenia zaprojektowano z myślą o niezawodnej i długotrwałej pracy w ciężkich warunkach, dlatego charakteryzują się one wyjątkowo wytrzymałą konstrukcją oraz obudową, która bez problemu przetrwa upadek z wysokości nawet dwóch metrów. W przypadku tak delikatnego i cennego sprzętu jest to cecha, której ciężko nie docenić. Dodatkowo, mimo olbrzymiej ilości funkcji, nowe kamery termowizyjne firmy Fluke są wyjątkowo proste i wygodne w obsłudze, co znacznie ułatwia pracę bez konieczności użycia obu rąk.

Dzięki niskiej wadze i wygodnemu ułożeniu przycisków, kamery z serii Ti100 można z powodzeniem obsługiwać jedną ręką, nawet gdy nosimy ciężkie rękawice ochronne, fot. Fluke

Nowe kamery termowizyjne Fluke wprowadzają na rynek nową jakość w segmencie sprzętu diagnostycznego. Nie tylko charakteryzują się bogatym zestawem funkcji oraz wygodną i wytrzymałą obudową, ale również pozwalają bardzo dobrze dopasować model do konkretnych zastosowań.

Najważniejsze zalety kamer z serii Ti100 firmy Fluke:
– rewolucyjny system regulacji ostrości IR Optiflex
– technologia IR-Fusion pozwalająca łączyć obraz cyfrowy z obrazem podczerwonym
– wygodna obsługa – dzięki niskiej wadze (0,73 kg), dobremu wyważeniu i wygodnemu ułożeniu przycisków kamerę można obsługiwać nawet jedną ręką
– wytrzymała konstrukcja mogąca wytrzymać upadek z wysokości 2 metrów
– nagrywanie wideo w wielu trybach
– system notatek IR PhotoNotes umożliwiający dołączyć trzy zdjęcia cyfrowe do jednego obrazu w podczerwieni
– kompas elektroniczny
– oprogramowanie SmartView do analizy w podczerwieni i raportowania

 

Leave a Reply