Zaprawa klejowa do gresu i terakoty

Montaż terakoty czy gresu, z uwagi na niską nasiąkliwość tych materiałów, wymaga zastosowania odpowiednio dobranego kleju. Warto zatem wybrać zaprawę, która dobrze zwiąże płytkę z podłożem. Firma Baumit oddała do dyspozycji wykonawców ulepszoną zaprawę klejową Baumit ProPlus. Specjalnie skomponowany skład mieszanki powoduje, że jest to produkt szczególnie polecany do klejenia gresu i terakoty.

Układanie płytek gresowych czy terakoty wymaga zastosowania odpowiedniej zaprawy klejowej, fot.Baumit

Do montażu płytek gresowych i terakoty wykonawcy mają dyspozycji wiele materiałów. W przypadku tego rodzaju okładziny zaleca się stosowanie zapraw klejących na bazie cementu z dodatkiem składników chemicznych, które zwiększają elastyczność masy. Firma Baumit oferuje ulepszoną zaprawę klejową Baumit ProPlus, która pozwala wykonać okładzinę ceramiczną o wysokich parametrach. Klej ten jest szczególnie polecany do mocowania twardych płytek małego i średniego formatu o niskiej nasiąkliwości. Zaprawa jest wodo i mrozoodporna dlatego też może być stosowana wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Baumit ProPlus jest mieszanką tiksotropową, dzięki czemu zredukowany jest spływ kleju z płytki co zabezpiecza zsuwaniu się płytek z powierzchni pionowych. Właściwości te umożliwiają montaż płytek na powierzchniach pionowych od góry.

Płytki gresowe i terakotę montuje się w miejscach o zwiększonych obciążeniach mechanicznych i termicznych. Ważnej jest zatem, aby zaprawa klejąca gwarantowała pełne przyleganie płytek do podłoża na całej powierzchni. Baumit ProPlus charakteryzuje wydłużony czas otwarty, który umożliwia wykonawcy dokonywanie korekt ułożenia. Zaletą Baumit ProPlus jest hydrauliczne wiązanie, które pozwala na chodzenie po podłodze już 24 godziny od przyklejenia płytek. Dzięki temu prace posadzkarskie nie powodują niedogodności dla mieszkańców i umożliwiają skrócenie czasu wykonania okładziny do niezbędnego minimum.

Leave a Reply