Uniwersalne ocieplenie bez dopłat za kolor

Marka Weber wprowadza na rynek nową linię produktów do szybkiego montażu systemu ociepleń. weber.therm NOVA został zaprojektowany z myślą o tworzeniu trwałych i estetycznych elewacji. To odpowiedź na potrzeby i oczekiwania wykonawców oraz inwestorów: jest uniwersalny, prosty w montażu, gwarantuje oszczędną eksploatację budynku, zapewnia zdrowe ściany i trwałość. W ramach systemu inwestor wybiera z bogatej oferty tynków i nie dopłaca za wybór koloru.

System weber.therm NOVA zaprojektowano w taki sposób, aby stanowił optymalne rozwiązanie, zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy. Korzystając z weber.therm NOVA zużywamy nawet o 20 proc. mniej produktów wchodzących w skład systemu niż korzystając ze standardowych rozwiązań dostępnych na rynku, a to przekłada się na niższą cenę każdego metra kwadratowego elewacji.

Produkty z nowej linii można stosować zarówno do wykonania elewacji na budynkach wymagających ocieplenia, jak i tych, których ściany są zbudowane z materiałów już gwarantujących ochronę cieplną (np. ściany z gazobetonu murowane na cienkowarstwowy klej o grubości 40 lub 48 cm). Wszystkie można aplikować w dwojaki sposób – maszynowo lub ręcznie, w zależności od preferencji wykonawcy. Produkty rozwiązania weber.therm NOVA można stosować na zewnątrz budynków, ale także w środku, na przykład do wykończenia ścian klatek schodowych, piwnic czy korytarzy.

Pracując nad kompletnym rozwiązaniem szczególnie mocno wsłuchiwaliśmy się w potrzeby wykonawców, którzy z znakomitej większości zajmują się pracami ogólnobudowlanymi i nie mają czasu, aby uczyć się na nowo każdego systemu – mówi Paweł Kielar, Starszy Kierownik Produktu Fasady, Weber. – Z rozmów wynikało, że zależy im przede wszystkim na tym, aby rozwiązanie było uniwersalne i gotowe do zastosowania w różnych warunkach, a produkty wchodzące w jego skład proste w aplikacji. Poszczególne elementy systemu zostały dopasowane do tych oczekiwań – dodaje.

100 kolorów w jednej cenie

weber.therm NOVA powstał z myślą o komforcie wykonawców i inwestorów. Weber zapewnia możliwość wyboru tynku w wymarzonym kolorze bez konieczności dopłacania za to.

Zależało nam na tym, aby nasi klienci mieli komfort wybierania właśnie tego, co im się podoba. Stała cena im go zapewnia – mówi Paweł Kielar, Starszy Kierownik Produktu Fasady, Weber. Standardowo cena tynku kolorowego może być wyższa o 50 a nawet 100 proc. – Oferta, w której każdy kolor tynku ma jednakową atrakcyjną cenę jest niecodzienna i z pewnością zostanie doceniona przez naszych klientów – dodaje.

W ramach systemu weber.therm NOVA można wybierać spośród palety 100 kolorów. Weber zastosował trwałe pigmenty, wypróbowane przez branżę farbiarską, co daje gwarancję, że kolor elewacji jest mniej podatny na blaknięcie i dłużej utrzyma się na elewacji.

Cały system weber.therm NOVA obejmuje tynki akrylowe, silikonowe i silikatowo-silikonowe, mozaikowe, a także zaprawy klejowe i klejowo-szpachlowe oraz siatkę z włókna szklanego do zbrojenia systemu. Łącznie w skład systemu wchodzi 10 produktów, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na porastanie i zabrudzenia. Są wydajne, łatwe w użyciu i zapewniają trwały efekt. Do systemu należą:

  • zaprawa klejowa do styropianu weber KS112
  • zaprawa klejowo-szpachlowa do styropianu weber KS122
  • siatka zbrojąca weber PH913
  • płyn gruntujący z dodatkiem piasku kwarcowego weber.prim compact
  • gotowy do użycia tynk akrylowy weber.pas topflex
  • gotowy do użycia tynk silikatowo-silikonowy weber.pas extraclean
  • gotowy do użycia tynk silikonowy weber.pas premium
  • gotowy do użycia tynk kamyczkowy weber.pas mosaic
  • sucha zaprawa tynkarska dostępna w fakturze baranka weber.min natural
  • fasadowa farba elewacyjna weber.ton color

weber.therm NOVA odpowiada nowym regulacjom w zakresie ochrony cieplnej budynków

Nowa linia produktów została zaprojektowana również z myślą o zmieniających się warunkach technicznych, które od 2021 roku będą bardziej surowo i restrykcyjnie podchodzić do izolacyjności cieplnej ścian budynków. Dzięki zastosowaniu systemu weber.therm NOVA inwestor ma pewność, że ściany jego budynku są odpowiednio zabezpieczone przed zimnem teraz i w kolejnych latach.

Kluczem do zapewnienia efektywności ocieplenia podczas stosowania weber.therm NOVA jest właściwy montaż systemu. Na prawidłowo wbudowany system Weber udziela gwarancji producenta.

Leave a Reply