Beton na zamówienie – jak wybrać?

Beton to podstawowy budulec budynków mieszkalnych czy budynków użyteczności publicznej. Budując dom beton będzie nam potrzebny. Jednak zamiast samodzielnie ukręcać beton w betoniarce, lepiej zamówić beton towarowy w profesjonalnej betoniarni. Jak wybrać odpowiedni?

Jaki beton wybrać?

Beton jest jednym z najpopularniejszych materiałów budulcowych na świecie. To mieszanka cementu, kruszywa i wody. Podczas budowy domu, beton jest niezbędnym elementem. Co prawda można go przygotować w małej betoniarce. Jednak gdy czeka nas betonowanie stropu czy fundamentów, wówczas beton na zamówienie w Warszawie będzie najlepszym rozwiązaniem. Zamawiając beton należy wiedzieć, do jakich celów będzie nam on potrzebny. Na podłogi i posadzki najlepszy będzie beton posadzkowy, czyli szlichta. Na wszelkie typowe elementy konstrukcyjne domu, w tym schody, stropy czy fundamenty najpopularniejszy jest beton klasy C12/15 (dawny B15) lub C16/20 (dawny B20).

Jak zamówić beton?

Decydując się na beton architektoniczny  producent w Warszawie przygotuje dla nas odpowiednia ilość. Zanim zamówimy jednak beton, musimy wiedzieć ile go potrzebujemy. Klasę betonu, który potrzebujemy, wyczytamy z projektu. Jednak z ilością betonu może być trudniej. Zużycie betonu na ściany, ławy lub płyty łatwo obliczyć ze wzoru: wysokość x szerokość x długość.

Następnie w betoniarni należy sprawdzić jakiej klasy betonem dysponują i czy przygotują nam go w odpowiednim terminie. Równie ważne, co klasa betonu są usługi dodatkowe. Transport specjalnym betonowozem jest zazwyczaj wliczony w cenę. Jednak warto się upewnić czy betoniarnia nie doliczy sobie ceny postoju betonowozu na naszej działce.  Dodatkową usługą jest także pompa do betonu. Jest to urządzenie, które pobiera beton z betonowozu i pompuje go w określone miejsce.

Wybierając beton należy pamiętać, że musi być on zgodny z wytycznymi zawartymi w projekcie. Znajdziemy tam określenie klasy betonu, czyli jego wytrzymałości i zdolności do przenoszenia obciążeń. Wybierając beton należy także wziąć pod uwagę miejsce jego zastosowania i przeznaczenie budynku.

Leave a Reply