Wielozadaniowe płyty z wełny kamiennej

Konstrukcja podłóg, ścian, poddaszy czy dachu to czynniki, od których w dużej mierze zależy izolacyjność termiczna, a w konsekwencji – standard energetyczny obiektu. O szczelność przegród zewnętrznych budynku warto zadbać zwłaszcza jesienią, przed nadejściem pierwszych mrozów, kiedy to narażeni jesteśmy na największe straty energii. W obniżeniu comiesięcznych rachunków za ogrzewanie pomóc mogą kompleksowe rozwiązania izolacyjne, takie jak uniwersalne płyty izolacyjne PAROC UNS 37z.

Ogólnobudowlane płyty PAROC UNS 37z z wełny kamiennej służą do izolacji termicznej, akustycznej oraz przeciwogniowej, nadając się do stosowania zarówno w przypadku fasad i ścianek wewnętrznych, jak i dachów oraz podłóg na legarach. Produkt posiada klasę reakcji na ogień A1, odpowiadającą klasyfikacji „wyrób niepalny”, dzięki czemu spełnia wymagania stawiane w przepisach ochrony przeciwpożarowej dla izolacji termicznych i akustycznych budynków. Materiał doskonale nadaje się do ocieplania w systemie izolacji dwuwarstwowej m.in. ukośnych poddaszy (zarówno użytkowych, jak i nieużytkowych), stropów międzykondygnacyjnych, a także wentylowanych fasad szkieletowych, murów betonowych oraz ścian z bloczków betonowych.

Sprężyste płyty o zaburzonej strukturze włókien sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku wypełniania konstrukcji szkieletowych. Dzięki swojej elastyczności, materiał można łatwo wpasować pomiędzy drewniane elementy konstrukcji, wypełniając puste przestrzenie skuteczniej, niż sztywne płyty piankowe, które mogłyby tworzyć mostki termiczne. Miękkie i elastyczne płyty PAROC UNS 37z posiadają niską przewodność cieplną, a ich optymalna gęstość nie pozwala na konwekcję powietrza w ich wnętrzu. Dzięki temu oporność cieplna produktu pozostaje niezmienna, a płyty nie osiadają, nie pękają i nie tracą swoich właściwości izolacyjnych, nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych – zarówno podczas mroźnych zim, jak i upalnych sezonów letnich.

Rada eksperta – Adam Buszko, Szef Wsparcia Sprzedaży Izolacji Budowlanych Paroc Polska:

Płyta PAROC UNS 37z posiada bardzo uniwersalne zastosowanie, przy czym zachowuje jednocześnie wysokie parametry termiczne i akustyczne oraz dużą łatwość w cięciu i samej aplikacji. Ze względu na relatywną łatwość montażu, płyty można wykorzystać do samodzielnego docieplenia ukośnego poddasza użytkowego. Zastosowanie dwuwarstwowej izolacji o łącznej grubości 250 mm na dachu o powierzchni 200 m2 pozwala osiągnąć wartość współczynnika przenikania ciepła U na poziomie 0,14 W/m2K co przekłada się na roczne oszczędności na rachunkach za ogrzewanie w wysokości blisko 14 zł z metra.

Właściwości techniczne:

Norma zharmonizowana: EN 13162:2012
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,037 W/mK
Klasa reakcji na ogień: A1
Współczynnik przepuszczalności powietrza dla pokrycia, L: 130 x 10-6 m3/m2Pa
Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²
Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²
Deklarowana wartość współczynnika oporu dyfuzyjnego pary wodne: 1
Klasa tolerancji grubości: T2

Dostępne wymiary:
długość: 1220 mm
szerokość: 610 mm
grubość: 40-220 mm

Leave a Reply