Zestaw do ocieplania wełną mineralną

Unikatowe właściwości wełny mineralnej sprawiają, że z powodzeniem sprawdza się ona nie tylko jako termoizolacja. Lamelowa lub fasadowa, w połączeniu z odpowiednimi materiałami wykończeniowymi, tworzy na elewacji skuteczną warstwę ochronną. Przed czym?

Ocieplenie wełną mineralną to propozycja Bolix m.in. dla obiektów narażonych na wzmożone oddziaływanie hałasu. Jako materiał włóknisty łączy ona swoje właściwości termoizolacyjne z funkcją izolatora akustycznego, wpływając pozytywnie na komfort użytkowania wnętrz. Jest do tego produktem niepalnym, dzięki czemu sprawdza się bardzo dobrze w takich miejscach, jak wyższe partie budynku czy na stropach garaży, od strony sufitów. Z powodzeniem stosuje się ją też do podnoszenia odporności ogniowej innych elementów wykończenia. Wełna mineralna to wreszcie zdolność do przepuszczania pary wodnej, dzięki czemu ściany mogą oddychać.

Podobnie jak w przypadku styropianu, również tu finalne rozwiązanie termoizolacyjne powstaje z kompletnego zestawu kompatybilnych produktów. W  efekcie, ocieplenie wykończone np. silikatową lub silikonową zaprawą tynkarską z powodzeniem łączy funkcjonalność z walorami estetycznymi (w tym zabezpieczenie przed zabrudzeniami).

fot. Bolix

W skład takiego zestawu wchodzą:
– Klej do przyklejania wełny
– Warstwa izolacji termicznej
– Mocowanie dodatkowe
– Warstwa zbrojona – kleje
– Warstwa zbrojona – siatka
– Podkład tynkarski
– Wyprawa tynkarska
– Podkład gruntujący
– Powłoka malarska

Leave a Reply