Kompleksowy system ociepleń stropów w nieogrzewanych pomieszczeniach

Ocieplanie stropów to istotny element izolacji nieogrzewanych pomieszczeń (jak garaż czy piwnica), który wymaga zastosowania konkretnych, systemowych rozwiązań.

Dla piwnic, garaży i innych nieogrzewanych przestrzeni firma Bolix opracowała dedykowany, kompleksowy system ocieplania stropów wełną mineralną. W rozwiązaniu BOLIX IZO-Strop pomija się charakterystyczną dla systemów BSO warstwę zbrojoną siatką z włókna szklanego. Montaż termoizolacji polega na przyklejeniu płyt specjalnym klejem i nie wymaga mechanicznego mocowania łącznikami, a warstwy: gruntująca i wierzchnia (farba strukturalna) nakładane są przez natrysk bezpośrednio na wełnę. Prace instalacyjne przebiegają więc szybko i sprawnie, dając solidną izolację cieplną oraz pożądany efekt wizualny na suficie.

fot. Bolix

Sklasyfikowany jako niepalny, system BOLIX IZO-Strop daje właściwości izolacji termicznej stropu, nie przyczyniając się do rozprzestrzeniania ognia. Wykończony powłoką tynkarską cechuje się znakomitymi walorami akustycznymi. Całość oparta jest o prostą i skuteczną technologię wykonania, bez dużych nakładów pracy. Na etapie aplikacji farby strukturalnej lub tynku stosuje się specjalne agregaty do nanoszenia mechanicznego, które tworzą na ocieplonych powierzchniach trwałą, estetyczną warstwę. 

Elementy systemu BOLIX IZO-Strop:
– Klej do przyklejania wełny mineralnej BOLIX ZW lub uniwersalny klej do systemów ociepleń opartych na wełnie mineralnej BOLIX WM,
– Lamelowa wełna mineralna z jednostronnie sfazowanymi krawędziami
– Farba gruntująca BOLIX STG,
– Farba strukturalna BOLIX STS 15 dostępna w szerokiej palecie barw lub specjalny tynk mineralny BOLIX do natrysku mechanicznego

Leave a Reply