Izolacja instalacji na zewnątrz budynku

Instalacje znajdujące się na zewnątrz budynków potrzebują szczególnej ochrony. Narażone są one bowiem nie tylko na straty energii, ale również na negatywne działanie czynników atmosferycznych, mogących znacznie skrócić czas ich bezawaryjnej pracy. By zapobiec tego rodzaju problemom, firma Armacell wprowadziła na rynek Arma-Chek Silver, czyli rozwiązanie, które zapewni naszym instalacjom ochronę, której potrzebują.

Prawidłowe zabezpieczenie rur czy zbiorników znajdujących się poza obrębem budynków wymaga specjalnego podejścia. W takim przypadku istotne jest bowiem nie tylko ograniczenie do minimum strat energii, ale również ochrona rur i samej izolacji zarówno przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Do tego dochodzi oczywiście negatywny wpływ, jaki na metalowe powierzchnie mają czynniki atmosferyczne oraz korozja. Dlatego też, by zapewnić maksymalną ochronę izolacji, firma Armacell opracowała system elastycznych osłon Arma-Chek Silver.

Arma-Chek Silver jest elastyczną osłoną, na którą składa się podwójna warstwa aluminium oraz podkład z PVC – fot. Armacell

Arma-Chek Silver – skuteczność i estetyka w jednym

Arma-Chek Silver jest elastyczną osłoną, na którą składa się podwójna warstwa aluminium pokryta specjalną powłoką zabezpieczającą przed działaniem promieni UV oraz podkład wykonany z PVC, który pozwala uniknąć wystąpienia zjawiska korozji galwanicznej. W połączeniu z izolacją Armaflex tworzy on rozwiązanie systemowe zapewniające bardzo wysoki stopień izolacji (przewodność cieplna, w zależności od rodzaju i grubości izolacji, może wynosić nawet poniżej 0,036W/(m*K)) oraz zabezpieczone przed przebiciem i rozerwaniem. Co więcej, aluminiowa powłoka podnosi znacznie estetykę wyglądu zewnętrznego i umożliwia usuwanie kurzu na mokro, co ma niebagatelne znaczenie dla zachowania czystości w budynku.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że dzięki zamkniętokomórkowej strukturze izolacji Armaflex, materiał ten stanowi doskonałą barierę dyfuzyjną zapobiegającą skraplaniu się wody, co w przypadku rur wykonanych z metalu znacznie ogranicza rozwój korozji mogącej występować na ich powierzchni. Arma-Check Silver firmy Armacell dostępny jest w postaci preizolowanych otulin i płyt, co pozwala na bezproblemową instalację zarówno w przypadku rur i kanałów, jak również zbiorników, zaworów, kolanek czy trójników. Dzięki temu system ten doskonale sprawdza się w przypadku instalacji chłodniczych oraz instalacji HVAC (ogrzewnictwa, ciepłej i zimnej wody, klimatyzacji i wentylacji), które często są bardzo skomplikowane i rozbudowane, co utrudnia odpowiednie ich zabezpieczenie.

Zewnętrzna warstwa aluminium ułatwia utrzymanie systemu w czystości – fot. Armacell

Dodatkową zaletą zastosowania Arma-Check Silver firmy Armacell do zabezpieczenia instalacji jest fakt, że zewnętrzna warstwa aluminium w charakterystycznym srebrnym kolorze charakteryzuje się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale ułatwia utrzymanie całego systemu w czystości. Jest to istotne szczególnie w przypadku instalacji w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym, gdzie kwestie zachowania higieny są priorytetowe.

Odpowiednie zabezpieczenie instalacji biegnącej na zewnątrz budynku jest równie istotne co problematyczne. Promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury oraz duże ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych sprawiają, że konieczne jest zastosowanie specjalnych środków. System Arma-Chek Silver firmy Armacell, dzięki podwójnej warstwie aluminium, pozwoli nam w prosty sposób zapewnić skuteczną ochronę przed wszystkimi tymi zagrożeniami. 

 

Leave a Reply