Ile można zaoszczędzić dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu budynku?

Prognozy pogody na najbliższe miesiące nie napawają optymizmem, zima ma być w tym roku wyjątkowo mroźna. Dlatego, jeśli chcesz mieć ciepło w domu i nie stracić majątku na jego ogrzewanie, powinieneś zdecydować się na termomodernizację jeszcze tej jesieni. Średniej wielkości dom ocieplony grubą warstwą markowego styropianu to nawet kilka tysięcy złotych oszczędności rocznie.

fot. Termo Organika

Mimo informacji o ociepleniu klimatu na całym świecie, ostatnie lata pokazały, że w Polsce długie i bardzo mroźne zimy są wciąż normą. Profesjonalne ocieplenie domu zapewni,
że będzie w nim ciepło, a rachunki za jego ogrzanie znacznie zmaleją.

Bez dwóch zdań termomodernizacja daje gwarancję, że dom stanie się przytulną oazą w zimne dni – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki – Eksperci są również zgodni, że ocieplenie domu daje pokaźne oszczędności finansowe oraz poprawia wygląd nawet bardzo starego budynku.

fot. Termo Organika

Jak wiele można oszczędzić, dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu budynku?

Domy po termoizolacji zużywają znacznie mniej energii, która mimo różnych trendów na rynku surowców energetycznych, staje się z każdym rokiem coraz droższa. W porównaniu do budynku nieocieplonego koszty ogrzewania w okresie zimowym mogą być niższe nawet o 30-40 procent. Daje to, w zależności od rodzaju ocieplenia i wielkości domu, klika tysięcy złotych oszczędności tylko w jednym sezonie grzewczym. Najważniejsze elementy budynku wymagające izolacji to: ściany zewnętrzne, dachy, stropodachy. Najczęściej wybieranym materiałem izolacyjnym w Polsce jest styropian. Dobra, skuteczna termoizolacja budynku zależy od jakości płyt izolacyjnych. Prawidłowo wykonana, np. 15-centrymetrową warstwą styropianu w kropki, tworzy skuteczną barierę dla zimnego powietrza i gwarantuje oszczędności na ogrzewaniu. Eksperci zalecają, by termomodernizację wykonywać z zastosowaniem kompletnego systemu ociepleń, w skład którego wchodzą materiały izolacyjne, takie jak: styropian, kleje, tynki, zaprawy, grunty, siatki oraz farby zapewniające całościowe ocieplenie budynku. Użycie kompletnego systemu ociepleń, pochodzącego od jednego producenta, w połączeniu z profesjonalnym wykonaniem, daje gwarancję trwałości i funkcjonalności ocieplenia przez wiele lat.

Leave a Reply