Elewacja wykonana z desek o żółto-miodowym kolorze

Elewacja wykonana z desek Tatajuba o żółto-miodowym kolorze sprawi, że budynek rozbłyśnie energią w rytmie gorącej brazylijskiej samby. Pochodząca z ameryki południowej egzotyczna deska elewacyjna z oferty EVERO firmy DLH Poland pokreśli ekspresję budynku nadając jej optycznej lekkości.

Egzotyczne gatunki drewna na dobre zagościły na elewacjach budynków mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej. W rękach architektów stanowią one niezwykle szlachetny materiał dekoracyjny, który podkreśla charakter budowli.

W oferowanej, przez firmę DLH Poland, linii desek elewacyjnych EVERO znajduje się południowoamerykański egzotyk – Tatajuba, który urzeka swoją miodową barwą i wyjątkową twardością. Aranżacje wykonane z tego drewna emanują blaskiem brazylijskiego słońca. Jego nasycony kolor podkreśli energetyzujący charakter budowli korespondując z intensywną zielenią ogrodu czy błękitem nieba. Tatajuba to unikatowe drewno, w którym zamknięty jest gorący, pełen ekspresji klimat.

Połączenie desek elewacyjnych z Tatajuby z płytami z piaskowca na elewacji nowoczesnego domu. Fot. DLH Poland

Ekspresja wyrazu

Tatajuba komponuje się niezwykle okazale na nowoczesnych elewacjach budowanych z zastosowaniem między innymi płyt z piaskowca, okładzin ceramicznych, elementów aluminiowych czy szklanych. Energetyzująca w wyrazie barwa deski Tatajuba EVERO firmy DLH Poland pozwoli na stworzenie kompozycji o bardzo awangardowym i kontrastowym wyrazie. Głębokie odcienie ciemnych brązów przechodzących w miodowe akcenty wyraźnie odznaczą się na tle jasnego naturalnego kamienia czy ceramicznych płyt elewacyjnych. Gładkie, równe powierzchnie profili Softline doskonale wydobywają niespotykaną barwę egzotyku a przy tym pozwalają na stworzenie elewacji o niezwykle nowoczesnym kształcie. Sprawią, że bryła budynku nabierze lekkości i eleganckiej wyrazistości.

Miodowo – złota odcień desek elewacyjnych EVERO z drewna Tatajuba. Fot. DLH Poland

Jakość wprost z natury

Drewno Tatajuba, z którego są produkowane deski elewacyjne EVERO firmy DLH Poland jest wyjątkowo twarde i gęste, dzięki czemu wykazuje dużą odporność na skrajne warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne. Deska wykonana z tego gatunku drewna jest nie tylko bardzo wytrzymała, lecz również niepodatna na wilgoć czy działanie szkodników i grzybów. Specjalnie wyprofilowany kształt desek EVERO Softline zapobiega przenikaniu wody pomiędzy poszczególne elementy konstrukcji. Elewacja z drewna Tatajuba nie wymaga szczególnej pielęgnacji, jednak aby na dłużej zachować jej miodowo-złocistą kolorystykę zaleca się olejowanie.

Orientacyjne ceny:
Deska Tatajuba Softline wymiar 20x145x1800-4500 mm – cena 179 zł/m2 +23% VAT

Importer: DLH Poland www.dlh.pl

Leave a Reply