Płyty termoizolacyjne z wełny drzewnej – poznaj ich wady i zalety

Polacy stają się coraz bardziej ekologiczni, jak również świadomi tego, jak istotna jest izolacja domu, komfort termiczny, niskie zapotrzebowanie na energię. Budując dom, warto stosować dobrej jakości materiały izolacyjne, dzięki którym wszystkie newralgiczne miejsca będą zabezpieczone, a tym samym nie będziemy mieli problemów na przykład z mostkami termicznymi. Płyty termoizolacyjne z wełny drzewnej są materiałem, który ma szeroki zakres stosowania.

Osiągnięcie odpowiedniego komfortu cieplnego w domu zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Wybierając projekt domu i chcąc zbudować dom pasywny czy energooszczędny, mamy od razu możliwość wyboru takich czy innych rozwiązań. Sytuacja jest trudniejsza, gdy mamy do czynienia z budynkiem, który jest już użytkowany i musi przejść termomodernizację.\

Aby zapewnić komfort cieplny:

– potrzebna jest ciągła izolacja wewnętrzna i zewnętrzna,
– warto mieć sprawnie działający system grzewczy,
– trzeba dobrać prawidłowo urządzenia grzewcze,
– warto zainwestować w stolarkę drzwiową i okienną,
– należy unikać mostków termicznych.

Bardzo dużą popularnością cieszą się płyty termoizolacyjne z wełny drzewnej.

Co to są płyty termoizolacyjne z wełny drzewnej?

Warto kupować tego rodzaju materiały termoizolacyjne, które przede wszystkim są skuteczne, ale również ekologiczne i nie będą miały pozytywny wpływ na środowisko. Takim materiałem są płyty termoizolacyjne z wełny drzewnej. Są to płyty wykonane z materiałów, które są naturalne, bezpieczne, nie zawierają żadnych sztucznych składników oraz chemii. Bez obaw mogą je więc stosować osoby, które między innymi cierpią na alergię.

Zastosowanie płyt termoizolacyjnych z wełny drzewnej

Tego rodzaju materiał izolacyjny ma ogromny potencjał stosowania i może być wykorzystany w wielu miejscach w domu, które wymagają skutecznej izolacji. Uniwersalność stosowania to jedna z najważniejszych zalet. Płyty z wełny drzewnej:

– mają bardzo dobre właściwości izolacyjne,
– skutecznie chronią przed spadkiem temperatury, jak również nagrzewaniem się konstrukcji,
– mają bardzo wysoką paroprzepuszczalność,
– zapewniają sprawne odprowadzanie wilgoci z przegród,
– są odporne na upływ czasu,
– nie sprawiają problemów podczas układania, jak również użytkowania.

Im lepsza izolacja, tym zdecydowanie łatwiej uzyskamy komfort cieplny. W budynku nie będzie również potrzeby produkcji dużej ilości energii, aby zapewnić odpowiednią, satysfakcjonującą nas temperaturę.

Leave a Reply