Kiedy warto wybrać szare płytki?

Płytki to materiał wykończeniowy, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. Jest odporny na działanie wody i wilgoci, a także na działanie pary i wysokiej temperatury. Wybierając płytki należy zadecydować nie tylko o ich wzorze, kształcie i wielkości, ale także o kolorze. Kiedy warto postawić na szare płytki?

Szare płytki są uniwersalne

Spośród całej palety barw płytek to właśnie te w szarych odcieniach stanowią jeden z najbardziej uniwersalnych wariantów. Dlaczego? Otóż szarość, jako połączenie równie uniwersalnej bieli i czerni, pasuje właściwie do wszystkiego. Szare płytki wyglądają dobrze zarówno z kolorami przygaszonymi, pastelowymi, jak i tymi soczystymi, energetycznymi. Zestawiając je z beżem i bielą można uzyskać jasną, elegancką i ponadczasową kompozycję. Natomiast po połączeniu ich z wyrazistą barwą, taką jak fiolet, pomarańcz czy granat, zyskuje się efekt przełamania, choć jednocześnie aranżacja nabiera przy tym wyjątkowego charakteru.

Szare płytki dobrze maskują zabrudzenia

Szare płytki sprawdzają się idealnie we wnętrzach, które są trudne do utrzymania w czystości. Nie widać na nich kurzu, a także większości innych powszechnych zanieczyszczeń, na przykład śladów po błocie. Szarości, zwłaszcza te niejednolite, mogą zakamuflować także trwałe zabrudzenia i niedoskonałości powierzchni podłogi lub ściany. Drobne zadrapania, otarcia czy inne mankamenty nie będą na nich tak widoczne, jak na płytkach w innym kolorze. Szare płytki docenia się najbardziej przede wszystkim w łazience, gdzie nawet zwykła, czysta woda potrafi pozostawić nieestetyczny osad na ścianie i podłodze przy wannie, umywalce lub prysznicu. Decydując się na szare płytki, gospodarze nie muszą więc martwić się o konieczność ciągłego sprzątania.

Idealne tło i sposób na powiększenie wnętrza

Ponieważ szarość pasuje do wszystkiego, stanowi też świetne, neutralne tło dla dekoracji, bardziej wyrazistych, wzorzystych płytek lub innych elementów wykończeniowych. Można wykorzystać więc szare płytki w połączeniu z przyciągającymi wzrok czarnymi kafelkami lub wyłożyć nimi ścianę za wolnostojącą wanną ze zdobionymi nóżkami, aby to ona stała się centrum pomieszczenia. Dodatkowo, stawiając na jasne szare płytki, można osiągnąć we wnętrzu efekt optycznego powiększenia. Jasne kolory dobrze odbijają bowiem światło, doświetlając ciasną łazienkę, kuchnię czy przedpokój.

Zakup szarych płytek to idealne rozwiązanie dla wszystkich niezdecydowanych oraz dla tych, którzy poszukują patentów na ponadczasowe, uniwersalne wykończenia.

Leave a Reply