Silikaty w Mieszkaniu dla Młodych

Popularny program dofinansowania do mieszkań „Rodzina na Swoim” zastąpiony został od 1 stycznia 2014r. nową propozycją „Mieszkanie dla Młodych”. Możliwość otrzymania dopłaty w nowym programie rządowym uzależniona jest nie tylko od wieku nabywców nieruchomości, ale również od jej stosunkowo niskiej ceny. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów budowlanych, można ograniczyć koszty budowy, zachowując przy tym wysoką jakość obiektu.

Rządowy program „Mieszkanie dla młodych” (MdM), który wystartował z początkiem 2014 roku, przewiduje dofinansowanie wkładu własnego wymaganego przez banki udzielające kredytu na zakup nieruchomości. Z uwagi na precyzyjnie określone limity cen za mkw. istotne jest, aby budynki były wykonane przy jak najlepszej optymalizacji kosztów. Nie może się to jednak odbijać  na obniżeniu poziomu ich jakości. Pogodzenie tych dwóch wymogów, dla wielu, wydaje się przeszkodą nie do ominięcia, jednak rozwój nowoczesnych technologii w produkcji materiałów budowlanych powoduje, że takie rozwiązania są jak najbardziej możliwe. Grupa SILIKATY oferuje pełen zestaw wysokiej jakości bloczków, do wznoszenia różnego rodzaju ścian, wykonanych z naturalnych surowców, które są rozwiązaniem zarówno korzystnym cenowo, jak i gwarantującym odpowiednie cechy nieruchomości mieszkalnych.

fot. Grupa SILIKATY

Dla kogo dopłaty?

Program dopłat przeznaczony jest dla osób w wieku do 35 lat, które po raz pierwszy kupują mieszkanie bądź podejmują się budowy domu. Musi to być nieruchomość z rynku pierwotnego, której powierzchnia w przypadku mieszkania nie przekracza 75 mkw. bądź 100 mkw., jeśli jest to dom jednorodzinny. Zakres ten zwiększa się odpowiednio do 85 mkw. i 110 mkw. w sytuacji, kiedy nabywca wychowuje co najmniej troje dzieci. Warunkiem koniecznym jest również zaciągnięcie kredytu na minimum 50% wartości całej inwestycji. Dopłata naliczana jest maksymalnie do 50 m², jednak nie więcej niż stanowi całkowita powierzchnia kupowanego mieszkania. Wynosi ona 10% dla osób samotnych i małżeństw bez dzieci lub 15% dla osób i małżeństw wychowujących co najmniej jedno dziecko. Dofinansowywany jest wkład własny, będący obecnie obligatoryjnym wymogiem zgodnie z obowiązującymi zasadami regulującymi działanie sektora bankowego. Kluczowym wyznacznikiem uzyskania dopłaty jest również cena nieruchomości, a limity programowe, które jej dotyczą, ustalane są na różnym poziomie, w zależności od kryteriów przyjętych przez poszczególne urzędy wojewódzkie.

Biorąc pod uwagę potrzeby naszych klientów, a także ustalenia programu MdM, jesteśmy w stanie zaoferować nowoczesne rozwiązania produktowe, które w dużej mierze gwarantują optymalizację kosztów poniesionych na realizację inwestycji – mówi Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.

Silikat jest dobry na wszystko

Naturalne wyroby wapienno-piaskowe zyskały uznanie inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych, co potwierdzone jest rosnącą liczbą wykonanych przy ich użyciu obiektów. Dążąc do obniżenia kosztów realizacji budynków mieszkalnych, deweloper, bądź osoba fizyczna budująca dom, starają się przede wszystkim poszukiwać ekonomicznych rozwiązań. Jednocześnie  kierują się zasadą, że muszą to być produkty gwarantujące wymagany poziom jakości.

– Na takie potrzeby odpowiadają właśnie silikaty. Technologia ich wykonania oraz użyte materiały powodują, że są ekonomicznym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz większa liczba inwestorów. Produkty ścienne, elewacyjne oraz uzupełniające umożliwiają przeprowadzenie całej gamy prac i wykonanie finalnych elementów konstrukcyjnych wysokiej jakości – zaznacza Joanna Nowaczyk.

Limity cen za mkw. w programie MdM wpływają również na standard wykończenia oraz zawężają możliwości ponoszenia dodatkowych kosztów przez inwestora. Bloczki silikatowe charakteryzują się właściwościami, które zapewniają, że wykonane przy ich użyciu obiekty nie wymagają zwiększonych nakładów podczas eksploatacji. Jak podkreśla Joanna Nowaczyk, produkty wapienno-piaskowe są nie tylko wytrzymałe i odporne na działanie niskich temperatur, ale stanowią również wyjątkowo dobrą izolację cieplną oraz akustyczną.

Ponadto dzięki niskiej nasiąkliwości nadają się również do wykonywania ścian elewacyjnych. Wysoka zawartość kwarcu pozwala silikatom magazynować ciepło, co szczególnie w okresach zimowych umożliwia obniżanie kosztów ogrzewania. Zasadowy odczyn produktów wapienno-piaskowych sprawia, że są one wolne od wszelkiego rodzaju zagrożeń mikrobiologicznych. W połączeniu z korzystnym czynnikiem paroprzepuszczalności pozwala to utrzymać prawidłowy klimat pomieszczeń.

Zalety silikatów pozwalają na realizację szerokiej gamy obiektów mieszkalnych. Cegły i bloczki wykonane z naturalnych surowców mogą służyć do budowy domów jednorodzinnych, domów w zabudowie szeregowej, jak również wielopiętrowych bloków mieszkalnych. W każdym przypadku są ekonomicznym rozwiązaniem, którego poszukiwać będą inwestorzy w odniesieniu do limitów cen za mkw. obowiązujących w programie „Mieszkanie dla młodych” – podsumowuje Joanna Nowaczyk.

Leave a Reply